На початку листопада 2019 року учасники першої «Школи депутата» побували на дводенному стажуванні у Львові. Студенти відвідали міську раду, ознайомилися з основними принципами її роботи та діяльністю відділів і управлінь. У першу чергу тих, яких немає у Полтавській міськраді. Наприклад, відділ промоції міста.

Учасники Школи вивчали, як організована робота депутатського корпусу, як налагоджена його співпраця з виконавчими органами, як залучають до роботи в раді молодь та як місту вдається дотримуватися затвердженої стратегії розвитку. 

Також студенти мали змогу познайомитися з керівниками комунальних установ, профільних департаментів та управлінь, поговорити з ними про особливості організації роботи, про вирішення наявних у місті проблем та про секрети успіху і розвитку міста. А ще у неформальній обстановці за чашкою какао поговорити з міським головою Львова Андрієм Садовим.

До того ж, учасники Школи могли на власні очі побачити ,як на практиці працюють усі підходи, ідеї та інновації, про які говорить керівництво міста. У рамках стажування були передбачені візити до навчальних та медичних закладів Львова, реабілітаційного центру, притулку для тварин. 

Тож ці два дні у Львові були меганасиченими. Студенти встигли побачити і поговорити про найрізноманітніші речі: про забезпечення енергоефективності, про роботу комунальних підприємств, про просторове планування міста, про залучення інвестицій, про розвиток туризму та культури. Десятки презентацій, інсайдів і успішних практик. Сотні нових знайомств.

Стажування показало учасникам Школи, що можна зробити місто сучасним і комфортним, можна його зробити безпечним і успішним. Можна зробити Європу у себе в місті. І не має значення, Львів це чи Полтава. Якщо всі управління, відділи і комунальні організації працюю системно і заради однієї мети. Якщо всі сфери розвиваються паралельно і доповнюють один одного – успіх у міста неминучий.